Opus Müzik Hakkında

Opus Müzik, 2009 yılında Selim Volkan Çolak Tarafından Bahçeşehir'de Gitar Dersleri vermek için kurulsa da, kısa sürede kaliteli ve uzman kadrosu ile diğer müzik branşlarının eğitiminde de adını çabuk duyurdu. 

Bir çok insanı müzik ile tanıştırırken, çok sayıda öğrencimiz profesyonel olmak isteyip konservatuar ve eğitim fakültelerine girdiler. Halen aktif olarak Konservatuar ve Eğitim Fakültelerine öğrenci hazırlamaktayız.

2012 yılından bu yana burada yazılı olan istek ve amaçlarımızı belgelendirmek ( ispatlamak ) amacı ile öğrencilerimizi London College sertifika programlarına hazırlıyoruz ve 2013 yılından beri Bahçeşehir London College Sınav Merkezi olarak faliyet göstermektedir. Bir çok kurs ve okul sınavlara Opus Müzik'te girmektedir.

2015 yılında yine Bahçeşehir'de müzik adına bir ilki gerçekleştirerek Bahçeşehir'de ilk prova ve kayıt stüdyosunu kurduk.


Amacımız müzik ve sanat eğitimini kişiye özel kılmaktır. Bizim için eğitim kişiden kişiye değişiklik gösteren bir olgudur . 


Derslerimizde bizim için belirleyici olan öğrencilerimizin kişisel özellikleridir. Yaşları farklı ya da aynı olan öğrenciler, aynı algı düzeyine sahip olmadıkları gibi müzikal beğenileri de farklılık gösterebilir. İşte bu yüzden müzik derslerimizde her müzikseverle bire bir ilgileniyoruz.

İsteğimiz her yaştaki müzikseveri müziğe dahil etmektir. Müzik ya da bir enstrumanı ile ilgilenen birinin şevkini kırmamak ,onun ilgisini , tarz ve beğenilerini , yaş ve konumunu da dikkate almaktır. Eğitmen kadromuz kendi konularında uzman ve diplomalı müzisyen / eğitmenlerden oluşmaktadır. Kadromuz bölümünden dilediğiniz enstruman ile ilgili eğitmen hakkında bilgi alabilirsiniz. 

2009' dan beri Bahçeşehir'de bire bir Elektro gitar dersi, Klasik gitar dersi, Bas gitar dersi, Bateri dersi, Piyano dersi, Keman dersi, Yan flüt dersi, Şan dersi, Saksafon dersi, Bağlama (Saz) dersi, Klarnet Dersi vermekteyiz

''Müzik duygularımızın en açık dilidir''
—Daima Müzikle Kalın. Opus Müzik